Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

I Komunia święta

27 stycznia 2024

      W piątek 02 lutego, w św. Ofiarowania Pańskiego, podczas Mszy Św. o godz.: 17:00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., będą miały poświęcone i rozdane modlitewniki.  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, a obecność oczywiście obowiązkowa….

Nabożeństwa różańcowe

30 września 2023

         W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Św. Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali: we wtorki, środy, piątki i soboty o godz.:16:30, w czwartek o godz.: 07.30 rano, w niedzielę zaś, po Mszy Św. o godz.:09: 00.

        Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w swoich domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

25 lat Kościoła Garnizonowego

28 września 2023

       Drodzy Parafianie!

      Pragnę wrócić myślą, słowem i sercem,  do wtorku 26 września b.r., i naszych jubileuszowych uroczystości  25- lecia, istnienia naszej wojskowej parafii.  

       Każdy z nas ma na pewno wiele swoich osobistych przeżyć i doświadczeń. Osobiście, pragnę bardzo serdecznie podziękować  za tak piękne świadectwo wiary i jedności serc. Tych podziękowań jest bardzo dużo, i obawiam się, że mógłbym kogoś pominąć, nie mniej jednak pozwolę sobie, podziękować bardzo ogólnie.

  • Wam drodzy parafianie i goście, za obecność, modlitwę i wszelkie wsparcie.
  • Pragnę podziękować, za pięknie przygotowaną liturgię Mszy św., służbie liturgicznej i zbierającej mnóstwo pochwał do dnia dzisiejszego Orkiestrze Reprezentacyjnej SP z Poznania.
  • Wszystkim innym osobom, których nie jestem stanie wymienić, a które dużo serca i pracy włożyły, w pomoc przy organizacji naszego srebrnego jubileuszu.

    Za wszelkie dobro, serdeczność i zaangażowanie, niech Dobry Bóg Wszystkim Błogosławi.

Msza Wieczerzy Pańskiej

2 kwietnia 2021

Okres Triduum Paschalnego to pamiątka najważniejszych wydarzeń dla każdego chrześcijanina. Świętowanie tego wyjątkowego okresu rozpoczęliśmy w Wielki Czwartek Mszą Świętą o godzinie 18:00 upamiętniającą Ostatnią Wieczerze Jezusa ze swoimi uczniami, podczas której ustanowił Chrystus sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W trakcie Mszy nie zabrakło również życzeń skierowanych przez Różę Różańcową dla administratora naszej Parafii, ks. mjr Wojciecha Kułaka. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Ciemnicy, gdzie pozostanie do Liturgii Wielkiego Piątku.

Radość Bożego Narodzenia

24 grudnia 2020

Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęła Msza Święta – Pasterka odprawiona w naszym kościele 24 grudnia o godzinie 22:00. Uroczystość rozpoczął przemarsz do żłóbka z nowonarodzonym dzieciątkiem Jezus w trakcie którego zabrzmiała kolęda Wśród nocnej ciszy. W trakcie Liturgii Słowa usłyszeliśmy opis Narodzenia Chrystusa zawarty Ewangelii wg. św. Łukasza. Nowy kapelan – ks. ppor. Paweł JAWORSKI pełniący funkcję administratora naszej Parafii, który przewodniczył Mszy podkreślił symboliczny związek pomiędzy wigilijnym stołem w domu każdego z nas, przy którym odczytuje się ten sam fragment Ewangelii, Stołem Słowa, którym nazywamy Liturgię Słowa podczas każdej Mszy Świętej oraz Stołem Eucharystycznym. Na zakończenie ks. Paweł złożył wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii świąteczne życzenia oraz udzielił błogosławieństwa.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej