Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

4 września 2020

06.09.2020 r.
XXIII Niedziela Zwykła

  1. W związku z ciągle niebezpieczną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i regionie uczulam do szczególnej roztropności przy zachowaniu zasad higieny oraz należytego dystansu podczas uczestnictwa w liturgiach w naszym kościele. Nie ulegajmy zbędnej panice, ale mądrze stosujmy znane już nam dobrze zalecenia państwowych służb sanitarnych.
  2. We wtorek 8 września przypada Święto Narodzenia NMP, pochylimy się nad tajemnicą wybrania i misji Bożej Rodzicielki w dziele zbawienia.
  3. Po 9 latach zakończył posługę kościelnego pan Ireneusz Michalak. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11-tej podziękujemy za Jego troskę i trud włożony w czuwanie nad przygotowaniami, właściwym przebiegiem i pięknem liturgii w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej ludzkiej życzliwości w podejmowaniu nowych zadań w życiu. i realizacji wszelkich zamierzeń.
  4. Istnieje możliwość wykonania bezpłatnego komputerowego badania wzroku w dniu 10 września – szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  5. Apel Komendy Powiatowej Policji w Śremie: coraz więcej przypadków naciągania starszych osób i wyłudzania pieniędzy metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Policja prosi o uczulenie osób starszych na taką ewentualność. Szczegóły apelu w komunikacie KPP w gablocie.
  6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 września: Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej narodzenia.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej