Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogloszenia Parafialne

31 sierpnia 2020

30.08.2020 r.
XXI Niedziela Zwykła

  1. W związku z ciągle niebezpieczną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i regionie uczulam do szczególnej roztropności przy zachowaniu zasad higieny oraz należytego dystansu podczas uczestnictwa w liturgiach w naszym kościele. Nie ulegajmy zbędnej panice, ale mądrze stosujmy znane już nam dobrze zalecenia państwowych służb sanitarnych.
  2. We wtorek 1 września przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie chcemy pamiętać o poległych w walkach żołnierzach WP bohatersko broniących Ojczyzny od pierwszych chwil na Westerplatte aż po ostatni bój pod Kockiem i Wolą Gułowską 5 października 1939 roku a także o zabitych i pomordowanych cywilach. Wobec coraz liczniejszych przypadków zakłamywania historii sięgajmy do źródeł prawdy historycznej by odważnie mówić współcześnie kto był agresorem a kto padł ofiarą agresji tak 1 jak i 17 września 1939 roku..
  3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny w trudnej sytuacji pandemii. Z wiarą i ufnością w Bożą Opatrzność chcemy zawierzyć dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców pamiętając w modlitwie.
  4. Istnieje możliwość wykonania bezpłatnego komputerowego badania wzroku w dniu 10 września – szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  5. Podczas przeprowadzenia zbiórki na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie zebrano do puszki 210 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję!
  6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronuja nam:

  • 3 września: św. Grzegorz Wielki, papież z przełomu VI i VII wieku, doktor Kościoła.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej