Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

23 sierpnia 2020

23.08.2020 r.
XXI Niedziela Zwykła

  1. W związku z ciągle niebezpieczną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i regionie uczulam do szczególnej roztropności przy zachowaniu zasad higieny oraz należytego dystansu podczas uczestnictwa w liturgiach w naszym kościele. Nie ulegajmy zbędnej panice, ale mądrze stosujmy znane już nam dobrze zalecenia państwowych służb sanitarnych.
  2. We środę 26-go sierpnia oddamy cześć Maryi czczonej w naszej Ojczyźnie w cudownym Obrazie Jasnogórskim. Duchowo chcemy pielgrzymować przed Jej jasnogórski tron i zawierzać nasze sprawy tak wspólnotowe jak i indywidualne.
  3. 28 sierpnia to Święto Lotnictwa. Ogarnijmy modlitwa tych, którzy strzegą powietrznych granic Rzeczypospolitej oraz wykonują inne zadania w powietrzu a także wszystkich którzy służą lotnikom swoja pracą na ziemi. Nasz śremski garnizon to część Sił Powietrznych RP a parafia garnizonowa należy do Dekanatu Sił Powietrznych w Ordynariacie Polowym. Z tej racji będę uczestniczył w uroczystej Mszy św. sprawowanej w Katedrze Polowej WP o godz. 10-tej.
  4. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 sierpnia: św. Bartłomiej Apostoł, zwany także Natanaelem, pochodzący z Kany Galilejskiej, relikwie spoczywają we Frankfurcie n. Menem.
  • 26 sierpnia: Najświętsza Maryja Panna Jasnogórska.
  • 27 sierpnia: św. Monika, matka św. Augustyna, która wyprosiła dla niego nawrócenie swymi modlitwami.
  • 28 sierpnia: św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, wcześniej prowadzący daleki od ideału chrześcijańskiego tryb życia.
  • 29 sierpnia: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej