Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

9 sierpnia 2020

09.08.2020 r.
XIX Niedziela Zwykła

  1. W związku z ciągle niebezpieczną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i regionie uczulam do szczególnej roztropności przy zachowaniu zasad higieny oraz należytego dystansu podczas uczestnictwa w liturgiach w naszym kościele. Nie ulegajmy zbędnej panice, ale mądrze stosujmy znane już nam dobrze zalecenia państwowych służb sanitarnych.
  2. Pomimo trudnej sytuacji do jasnogórskiego sanktuarium narodu zdążają pielgrzymi, często w zupełnie innych formach niż dotychczas. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  3. W sobotę przeżyjemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym o godz. 9:00 i 11.00. Błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św.
  4. Tego dnia przypada również 100. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku a zarazem doroczne Święto Wojska Polskiego. Msza o godz. 11-tej będzie sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla żołnierzy i pracowników RON Garnizonu Śrem oraz ich Rodzin. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie uczestniczyła kompania honorowa WP a jedynie poczet ze sztandarem wojskowym. Nie odbędą się także obchody na terenie miasta jak to bywało w ubiegłych latach.
  5. Wspominając „Cud nad Wisłą” zatrzymajmy się w zmyśleniu i modlitwie dziękczynnej Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej polski i Hetmanki Żołnierza Polskiego. Polecajmy Bogu dusze poległych i zmarłych bohaterów naszej wolności, którzy ocalili kraj, Europę a może i świat przed bolszewicką nawałą.
  6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 sierpnia: św. Wawrzyniec, diakon i męczennik pierwszych wieków chrześcijaństwa.
  • 11 sierpnia: św. Klara z Asyżu, duchowa córka św. Franciszka, współzałożycielka sióstr klarysek.
  • 14 sierpnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, kapłan i męczennik z obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej