Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

19 lipca 2020

19.07.2020 r.
XVI Niedziela Zwykła 

 1. Informuję, że już nie obowiązuje limit osób w kościele. Każdy uczestnik liturgii jednak musi mieć osłoniętą twarz.
 2. Decyzją Biskupa Polowego została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z wyjątkami: dla osób w podeszłym wieku i ich opiekunów, osób z objawami infekcji, żołnierzy w czasie wykonywania zadań oraz osoby które są lub czują się zarażone .
 3. Przywrócono możliwość spowiedzi w konfesjonale, ale z założoną maseczką.
 4. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów i kaplic a także miejsc ważnych dla Narodu w roku ważnych rocznic jak np. 100 – lecie zwycięskiej wojny polsko – bolszewickiej.
 5. W sobotę 25 lipca wspominamy w liturgii św. Jakuba Apostoła. To także dzień oddawania tradycyjnie czci św. Krzysztofowi, patronowi kierowców i podróżnych.
 6. Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu przeprowadzi dla mieszkańców gminy Śrem badania profilaktyczne. Spotkanie edukacyjne odbędzie się w Bibliotece Publicznej przy ul. Grunwaldzkiej 20 lipca o godz. 11.45. Więcej informacji o badaniach na plakatach w gablotach. Zachęcam do zapoznania się i skorzystania.
 7. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 22 lipca Św. Maria Magdalena, należała do grona bardzo bliskich uczniów Chrystusa, stała się także zwiastunką prawdy o Zmartwychwstaniu. Patronuje zakonom zwłaszcza żeńskim, osobom kuszonym i kobietom.
 • 23 lipca ? św. Brygida, żyjąca w Szwecji w XIV wieku, patronka Europy ustanowiona w 1999 r. przez św. Jana Pawła II. księżna szwedzka, która porzuciła dworskie zaszczyty a oddała się służbie ubogim i potrzebującym.
 • 24 lipca – Św. Kinga, polska księżna a następnie klaryska w Starym Sączu.
 • 25 lipca – Św. Jakub Apostoł zwany Starszym lub Większym, stracony w 44 roku. relikwie jego spoczywają w Santiago de Compostella, dokąd od średniowiecza pielgrzymują rzesze wiernych, patron Hiszpanii oraz Portugalii.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej