Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

28 czerwca 2020

28.06.2020 r.
XIII Niedziela Zwykła

 1. Informuję, że już nie ma limitu osób w kościele. Każdy jednak musi mieć osłoniętą twarz.
 2. Decyzją Biskupa Polowego została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z wyjątkami: dla osób w podeszłym wieku i ich opiekunów, osób z objawami infekcji, żołnierzy w czasie wykonywania zadań oraz osoby które są lub czują się zarażone .
 3. Możliwość spowiedzi jest już normalnie w konfesjonale, ale z założoną maseczką.
 4. Kończy się czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 5. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka ? Piotra naszych czasów. U nas msza św. o godz. 17:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Rozpoczynają się urlopy i wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 8. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 9. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9:00.
 10. Pragnę poinformować, że będzie w naszej parafii nowy szafarz Pan Jakub Grewlin, którego 30 czerwca ustanowi ks. Arb Stanisław Gądecki.
 11. Za tydzień o godz. 11:00 główna msza św. odpustowa, a jednocześnie moje pożegnania z parafią. Wszystkich serdecznie zapraszam. Od 6 lipca nowym administratorem i kapelan będzie ks. por Błażej Woszczek ? wikariusz z Parafii Wojskowo ? Cywilnej we Wrocławiu.
 12. Jeszcze w tym tygodniu do 2 lipca będę przebywał na szkoleniu poligonowym. Wszelkie sprawy można będzie załatwiać telefonicznie. Zastępować mnie będą księża z Helenek.
 13. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 29 VI ? święci Apostołowie Piotr (?około 64 lub 67) i Paweł (?około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła;
 • 3 VII ? św. Tomasz Apostoł (?67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej