Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

21 czerwca 2020

21.06.2020 r.
XII Niedziela Zwykła 

 1. Informuję, że już nie ma limitu osób w kościele. Każdy jednak musi mieć osłoniętą twarz.
 2. Decyzją Biskupa Polowego została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z wyjątkami: dla osób w podeszłym wieku i ich opiekunów, osób z objawami infekcji, żołnierzy w czasie wykonywania zadań oraz osoby które są lub czują się zarażone .
 3. Możliwość spowiedzi jest już normalnie w konfesjonale, ale z założoną maseczką.
 4. Trwa czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
 5. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Zmarłych polecać będziemy Bożemu miłosierdziu. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00.
 6. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 7. Zbliża się specyficzny w tym czasie koniec roku katechetycznego i szkolnego. Niech nie zabraknie dziękczynienia za ten mijający rok nauki.
 8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9:00.
 10. Tak jak już informowałem decyzją Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka zostaję skierowany na misję do Iraku. 5 lipca o godz. 11:00 podczas mszy św. odpustowej związanej z naszym patronem św. Janem z Dukli odbędzie się też moje pożegnania. Od 6 lipca ma być już nowy ksiądz kapelan i proboszcz Parafii.
 11. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 12. Od poniedziałku dalej będę nieobecny do piątku ? bedę na szkoleniu poligonowym. Wszelkie sprawy można załatwiać telefonicznie. Zastępować mnie będą księża z Helenek.
 13. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej