Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

31 maja 2020

31.05.2020 r.

 Niedziela ? Uroczystość Zesłania Ducha Św. 

 1. Informuję, że od 30.05 już nie ma limitu osób w kościele. Każdy jednak musi mieć osłoniętą twarz.
 2. Decyzją Biskupa Polowego została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z wyjątkami: dla osób w podeszłym wieku i ich opiekunów, osób z objawami infekcji, żołnierzy w czasie wykonywania zadań oraz osoby które są lub czują się zarażone .
 3. Od 7 czerwca wracamy do stałego porządku mszy: 9:00 i 11:00. Będą jednak dodatkowe msze św. dla dzieci komunijnych. Już za tydzień 7 czerwca będzie pierwsza msza św. komunijna o godz. 12:00.
 4. Możliwość spowiedzi jest już normalnie w konfesjonale, ale z założoną maseczką.
 5. Pragnę poinformować także, że decyzją Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka zostaję skierowany na misję do Iraku. Od początku lipca będzie nowy ksiądz kapelan i proboszcz Parafii.
 6. W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie procesji tradycyjnej, ale wejdziemy na teren jednostki na plac i tam będzie jeden ołtarz oraz w tym dniu też będzie poświęcenie pojazdów. Wtedy jak było w zwyczaju msza św. będzie o 9:00 i po niej procesja i poświęcenie a kolejne msze św. o 11:00 i 12:00 komunijna.
 7. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce ?Zielonymi Świątkami?, kończy się okres Wielkanocy.
 8. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. U nas msza św. o godz. 17:00.
 9. Jutro obchodzimy jednocześnie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 10. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa.
 11. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 13. W sobotę przypada 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 14. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 15. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9:00.
 16. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 3 VI ? św. Karol Lwanga i jego towarzysze (?1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI ? św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej