Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

19 kwietnia 2020

19.04.2020 r.
II Niedziela Wielkanocy ? Miłosierdzia Bożego 

 1. Informuję, że w związku z sytuacja epidemii do dziś obowiązuje ograniczona liczba uczestników na mszy św. do 5 osób. Od najbliższego poniedziałku liczba może wzrosnąć do 29 osób zgodnie z zaleceniem co do powierzchni Kościoła. Każdy jednak musi mieć osłoniętą twarz. Miejscami w kościele gdzie należy przebywać zgodnie z zaleceniami jest także przedsionek i chór.
 2. Zachęcam do korzystania z mediów, by w taki sposób uczestniczyć w mszy św. Ciągle obowiązuje dyspensa od mszy św. niedzielnej.
 3. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: ?Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!?. Msze św. dziś w takim samym porządku jak w ostatnie niedziele tj. 9:00; 10:30 i 11:10.
 4. W dzisiejszą niedzielę miała być rocznica I Komunii św. ? jednak zostaje nam w modlitwie polecać Bogu dzieci i ich rodziców. W tej intencji dziś o 11:10 msza św.
 5. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 6. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 7. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 8. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Za tydzień w niedzielę (26.04) msze św. w takim samym porządku jak ostatnio tj. 9:00, 10:30 i 11:10.
 9. Możliwość spowiedzi po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 10. Kancelaria parafialna pozostaje nadal zamknięta. W razie wszelkich spraw proszę o kontakt telefoniczny, także w jakiej potrzebie pomocy czy zwykłej rozmowy 519 039 198.
 11. W tygodniu msze św. odprawiane są normalnie z zachowaniem powyższych przepisów i zgodnie z przyjętymi intencjami.
 12. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w związku z epidemią wirusa, prosimy, aby podczas Mszy św. przekazać sobie znak pokoju przez skłon głowy. Komunia św. podawana jest tylko na rękę.
 13. Pragnę poinformować, że od poniedziałku (20.04) będę z żołnierzami na ćwiczeniach do soboty i tak samo od 27.04 przez kolejny tydzień.
 14. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 23 IV ? św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
 • 25 IV ? św. Marek Ewangelista (?98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej