Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

19 marca 2020

22.03.2020 r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza ? już czwarta niedziela Wielkiego Postu ? różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Jednak w tym trudnym dla nas czasie radość będzie po ustaniu epidemii a teraz musi być nasza mobilizacja choćby w modlitwie różańcowej. Ja codziennie w naszej świątyni polecam Was Bogu i proszę o waszą modlitwę różańcową w domu.
 2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób i aby nie narazić Instytucji Kościoła na łamanie prawa odwołuję się wszystkie nabożeństwa: Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych.
 3. We mszy św. będzie mogło uczestniczyć tylko 50 osób i będzie to bezwarunkowo przestrzegane i liczone.
 4. W dzisiejszą niedzielę(22.03) i kolejną (29.03) zostanie odprawiona dodatkowa msza św. w miejsce gorzkich żali i taki będzie porządek mszy św.: 9:00; 10:30 i 11:10. (Msze św. będę recytowane, bez kazania)
 5. Zostaje zamknięta kancelaria parafialna i odwołuję spotkania dzieci komunijnych. W razie wszelkich spraw proszę o kontakt telefoniczny, także w jakiej potrzebie pomocy czy zwykłej rozmowy 519 039 198.
 6. W tygodniu msze św. odprawiane będą normalnie z zachowaniem powyższych przepisów i zgodnie z przyjętymi intencjami.
 7. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w związku z epidemią wirusa, prosimy, aby podczas Mszy św. przekazać sobie znak pokoju przez skłon głowy.
 8. Zgodnie z ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski Komunii św. Komunia św. podawana jest tylko na rękę. Gest wyciągniętej dłoni, będzie znakiem dla kapłana, aby na niej położyć Komunię św.
 9. Zachęcam do modlitwy w domu i oglądania transmisji mszy św. w telewizji zgodnie z udzieloną dyspensą. Bądźmy wspólnie za siebie odpowiedzialni i starajmy się wzajemnie wspierać.
 10. W środę mimo czasu wielkiego postu obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 11. W duchu wielkopostnej solidarności zachęcam do wsparcia osób potrzebujących w tym trudnym czasie pomocy. Na ten cel można składać ofiary do puszki z napisem jałmużna wielkopostna czy też przynieść i złożyć w przedsionku różne potrzebne dary: żywność, słodycze czy środki chemiczne, które będą systematycznie przekazywane osobom potrzebującym.
 12. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

Zachęcam do odmawiana modlitwy w intencji obecnej sytuacji przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana z Dukli

Święty Janie z Dukli, z ufnością zwracamy się do ciebie w naszych potrzebach za przykładem naszych ojców, którzy szczerze ufali twoim modlitwom i twemu wstawiennictwu u Boga i zawsze byli wysłuchani. Bądź naszym Orędownikiem, swoją modlitwą wstawiaj się za nami do Boga, aby nasza Ojczyzna mogła żyć w pokoju, a my wszyscy byśmy zawsze wiernie trwali przy Bogu. Upraszaj nam u Boga przebaczenie naszych grzechów i zdrowie duszy, a także zdrowie ciała i uleczenie z chorób oraz o zatrzymanie tej pandemii. Ufamy, że za twoją przyczyną Bóg udzieli nam wszystkich potrzebnych łask. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej