Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

14 marca 2020

 15.03.2020 r.
III Niedziela Wielkiego Postu 

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób i aby nie narazić Instytucji Kościoła na łamanie prawa odwołuję się wszystkie nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. We mszy św. będzie mogło uczestniczyć tylko 50 osób i będzie to bezwarunkowo przestrzegane i liczone.
  3. W niedzielę 15.03 i 22.03 zostanie odprawiona dodatkowa msza św. i taki będzie porządek mszy św.: 9:00; 10:30 i 11:10. (Msze św. będę recytowane, bez kazania)
  4. Zostaje zamknięta kancelaria parafialna i odwołuję spotkanie dzieci komunijnych do odwołania.
  5. W tygodniu msze św. odprawiane będą normalnie z zachowaniem powyższych przepisów.
  6. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w związku z epidemią wirusa, prosimy, aby podczas Mszy św. przekazać sobie znak pokoju przez skłon głowy.
  7. Zgodnie z ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski Komunii św. Komunia św. podawana jest tylko na rękę. Gest wciągniętej dłoni, będzie znakiem dla kapłana, aby na niej położyć Komunię św.
  8. Zachęcam do modlitwy w domu i oglądania transmisji mszy św. w telewizji. Bądź wspólnie za siebie odpowiedzialni.
  9. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Jest to też dzień imienin naszego Pasterza ks. Biskupa Polowego W.P. Józefa Guzdka.
  10. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

Zachęcam do odmawiana modlitwy w intencji obecnej sytuacji przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana z Dukli

Święty Janie z Dukli, z ufnością zwracamy się do ciebie w naszych potrzebach za przykładem naszych ojców, którzy szczerze ufali twoim modlitwom i twemu wstawiennictwu u Boga i zawsze byli wysłuchani. Bądź naszym Orędownikiem, swoją modlitwą wstawiaj się za nami do Boga, aby nasza Ojczyzna mogła żyć w pokoju, a my wszyscy byśmy zawsze wiernie trwali przy Bogu. Upraszaj nam u Boga przebaczenie naszych grzechów i zdrowie duszy, a także zdrowie ciała i uleczenie z chorób oraz o zatrzymanie wirusa. Ufamy, że za twoją przyczyną Bóg udzieli nam wszystkich potrzebnych łask.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej