Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

15 grudnia 2019

15.12.2019 r.
III Niedziela Adwentu

  1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z Kościołem.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete ? ?Radujcie się!?, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ?Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko?.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków na rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  4. Zapraszam jeszcze na msze św. o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty, które w naszym kościele sprawowane są codziennie oprócz poniedziałku, soboty i niedzieli. Zachęcam tez dzieci i starszych do składania dobrych uczynków w koszyku i na końcu tygodnia w piątek będzie losowanie.
  5. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka ? w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.
  6. Ważnym przygotowanie do świąt jest czyste serce, W tym tygodniu rozpoczną się spowiedzi w parafiach naszego Miasta. W środę spowiedź będzie w Farze, w czwartek w Parafii Mądrości Bożej i piątek u nas od godz. 14:30 ? 15:30 i 16:00 ? 17:30. W sobotę na Helenkach.
  7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.
  8. W ramach także akcji Caritas podzielmy się z potrzebującymi żywotnością, zabawkami, słodyczami, przyborami szkolnymi czy artykułami chemicznymi. Można to składać w kaplicy Matki Bożej.
  9. Zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu dekoracji na święta w czwartek 19 grudnia rozpoczynamy stawianie szopki i strojenie choinek od godz. 9:00.
  10. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej