Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

3 listopada 2019

03.11.2019 r.
XXXI Niedziela Zwykła

  1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga)..
  3. Nasza modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jest codziennie po mszy św. Można jeszcze składać wypełnione kartki.
  4. Zbliża się kolejna 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Święto to poprzedzi piknik i drzwi otwarte naszych koszar. W niedzielę 10 listopada od godz. 11:00 do 17:00 będzie można wejść na teren jednostki, zobaczyć sprzęt wojskowy i zjeść grochówkę. O godz. 17:30 na Rynku Miasta będzie uroczysty apel i salwa honorowa a potem przejdziemy w asyście orkiestry wojskowej pod pomnik Dobosza do Parku gdzie zostaną złożone wieńce.
  5. Główne obchody Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada. O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w naszej Garnizonowej Świątyni, potem przejdziemy na cmentarz, złożymy wieńce i następnie udamy się na Rynek Miasta, gdzie będzie apel pamięci, salwa honorowa i śpiewanie pieśni patriotycznych.
  6. W dniu 12 listopada o godz. 18:00 w naszej świątyni odbędzie się wieczór patriotyczny połączony z musztrą paradną i śpiewem pieśni. Wykona to nasz Zespół Verset i uczniowie z pododdziału reprezentacyjnego Korpusu Kadetów przy Zespole Szkół Technicznych w Śremie. Serdecznie zapraszam.
  7. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.
  8. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 XI ? św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • 9 XI ? rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej