Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

27 października 2019

27.10.2019 r.
XXX Niedziela Zwykła

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych. Dziękuję naszej Róży Różańcowej za prowadzenie tej modlitwy.
 3. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Wypełnione bardzo proszę składać w kancelarii lub zakrystii a nie wrzucać na tacę czy do skarbonek. Modlitwę za zmarłych rozpoczniemy od soboty (2.11) po każdej mszy św..
 4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w niedzielę tj. o 9:00 i 11:00.
 5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. u nas będą o 8:00 i 17:00.
 6. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca.
 7. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 9. Bóg zapłać za wsparcie misji, za składane dary i ofiary. Zachęcam jeszcze do składania darów na misje w Kamerunie i na Syberii. Do końca miesiąca zbieramy przybory szkolne i inne materiały biurowe oraz stare monety.
 10. Jutro zakończenie nawiedzenie kopi Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Śremie. Zapraszam wszystkich na Helenki, gdzie nasza parafia włącza się w to ważne wydarzenia. O godz. 17:30 będzie oczekiwanie na Matkę Bożą przed Kościołem, potem powitanie i o 18:00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp. Szymon Stułkowski.
 11. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9:00.
 12. Tydzień temu w niedzielę odbyło się liczenie wiernych, z tego wynika, że do naszej świątynie na niedzielną mszę św. uczęszcza 507 osób a do komunii św. przystąpiło 203.
 13. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
 14. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X ? św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI ? wszyscy święci Pańscy.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej