Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

18 października 2019

20.10.2019 r.
XXIX Niedziela Zwykła

 1. ?Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?? ? pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki ?Maximum illud? papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 3. Bóg zapłać za wsparcie misji, za składane dary i ofiary. Zachęcam jeszcze do składania darów na misje w Kamerunie i na Syberii. Do końca miesiąca zbieramy przybory szkolne i inne materiały biurowe oraz stare monety.
 4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
 5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, proszę o zabranie kart wypominkowych. Wypełnione bardzo proszę składać w kancelarii lub zakrystii a nie wrzucać na tacę czy do skarbonek.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się u nas w dni powszednie po mszy św. a w niedziele o godz. 10:30. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 7. Dziś w niedzielę (20.10) jest liczenie wiernych w całej Polsce.
 8. Dziś w niedzielę 20 października uczcimy znamienitych śremian rozstrzelanych przez Niemców w 1939 r.. O godz. 16.30 będzie Msza św. w Farze, a po niej na Rynku Miasta będzie Apel Pamięci. Więcej informacji na plakacie.
 9. Pragnę zaprosić do uczestniczenia w nawiedzenia kopi Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach śremskich, które rozpocznie się 25 października w Farze ? powitanie na Rynku Miasta o godz. 17:00, następnie będzie w Parafii św. Ducha i NSJ na Jezioranach. Zakończenie w śremskich parafiach będzie na Helenkach 28 października (poniedziałek). Nasza parafia włączy się do tego zakończenia. Zapraszam zatem wszystkich na Helenki. O godz. 17:30 będzie oczekiwanie na Matkę Bożą przed Kościołem, potem powitanie i o 18:00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp. Szymon Stułkowski.
 10. Za tydzień zmian czasu.
 11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 12. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 22 X ? św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej