Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

13 października 2019

13.10.2019 r.
XXVIII Niedziela Zwykła 

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś do puszki na ten cel.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie polecajmy wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 3. Serdeczną myślą i modlitwą otoczymy we wtorek rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się u nas w dni powszednie po mszy św. a w niedziele o godz. 10:30. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 5. Pracowników służby zdrowia w piątek otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
 7. Zachęcam jeszcze do wsparcia misji w Kamerunie i na Syberii. Zbieramy do końca miesiąca różne dary dla sióstr i księży pracujących w Kamerunie ? szczególnie przybory szkolne, materiały biurowe zaś na misje na Syberii stare monety.
 8. Za tydzień w niedzielę (20.10) odbędzie się liczenie wiernych w całej Polsce.
 9. Także w niedzielę 20 października uczcimy znamienitych śremian rozstrzelanych przez Niemców w 1939 r.. O godz. 16.30 będzie Msza św. w Farze a po niej będzie Apel Pamięci na Rynku Miasta. Więcej informacji na plakacie.
 10. Pragnę już dziś poinformować i zaprosić do skorzystania z nawiedzenia kopi Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach śremskich, które rozpocznie się 25 października w Farze, następnie będzie w Parafii św. Ducha i NSP na Jezioranach. Nasza wspólne włączenie się w powitanie i trwanie przy Matce Bożej 28.10 w Parafii na Helankach na zakończenie pobytu w Śremie. Więcej informacji za tydzień.
 11. W sobotę (19.10) na godz. 17.00 zapraszam na kolejne spotkanie rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. W tym dniu dzieci otrzymają różańce.
 12. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 13. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X ? św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X ? św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X ? św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra, męczennik,
 • 18 X ? św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej