Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

24 grudnia 2018

23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu

 

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej wspólnocie.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro w poniedziałek o godz. 8:00.
 3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 4. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona tradycyjnie o godz. 22:00. Przed Mszą św. o godz. 21:30 będzie wspólne śpiewanie kolęd z naszych Zespołem Verset.
 5. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego czyli o 9:00 i 11:00. Tradycyjnie w święto św. Szczepana w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce. 
 6. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przypada w tym roku 100 rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11:00. Po Mszy przejdziemy na cmentarz, gdzie przy mogile powstańców będzie apel pamięci i salwa honorowa. W tym dniu będzie też Msza św. o godz. 8:00 z błogosławieństwem wina.
 7. W piątek, w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17:00.
 8. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc przy dekoracji Kościoła. Szczególnie Panom z Grupy Zabezpieczenia przy postawieniu szopki oraz tym osobom, które odpowiedziały na apel i przyszły pomóc przy dekoracji. Dziękuję jednej rodzinie za przekazane choinek. Za złożone dary, które zostały przekazane rodzinom i dzieciom potrzebującym wsparcia (3 rodzin). 
 9. Przy kancelarii można kupić jeszcze opłatek i ciekawe patriotyczne albumy z płytami wydane przez Ordynariat Polowy WP, oraz nabyć książkę z konferencji historycznej w której jest ciekawy materiał historyczny o jednostkach i naszej parafii i kalendarze.
 10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
 11. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.
 12. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić Was, Drodzy Parafianie, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej