Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

9 grudnia 2018

09.12.2018 r.

II Niedziela Adwentu

 

 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 2. Msze Św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowane u nas są codziennie. Zapraszam na te msze św. dzieci z lampionami i dobrymi uczynkami.
 3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
 4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 5. Za tydzień na Mszy św. o godz.: 11:00 zostanie uroczyście odsłonięta i poświęcona tablica z okazji rozpoczętego roku Jubileuszu 100?lecia Biskupstwa Polowego.
 6. Rozpoczynają się powoli spowiedzi przed świętami. W naszej Parafii spowiedź będzie 18 grudnia. W tym tygodniu spowiedź będzie na Helenkach w sobotę 15 grudnia.
 7. W czasie adwentu zachęcam do uczynków miłości. Dlatego zwracam się z prośba o podzielenie się żywnością, zabawkami czy słodyczami, które zostaną przekazane przed świętami rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystko można składać przy kancelarii lub do kosza w kaplicy Matki Bożej.
 8. Przy kancelarii można kupić świece Caritas, opłatki oraz ciekawe patriotyczne albumy z płytami wydane przez Ordynariat Polowy WP. Można nabyć też książkę z konferencji historycznej w której jest ciekawy materiał historyczny o jednostkach i naszej parafii. Mamy też kalendarze.
 9. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
 11. W tym tygodniu w liturgii przypada:
 • W czwartek ? święto św. Łucji
 • W piątek ? wspomnienie św. Jana od Krzyża

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej