Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

1 grudnia 2018

02.12.2018 r.

I Niedziela Adwentu

 

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem ?W mocy Bożego Ducha?. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Św. roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych u nas w tym tygodniu w środę i piątek. Zapraszam na te msze św. dzieci z lampionami.
 4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary, która też jest patronką żołnierzy górników.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 8:00 rano zaś wieczorna Msza św. będzie już niedzielną. Na godz. 17:00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Proszę przynieść medaliki.
 7. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych rozpoczyna się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia.
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 9. Dziś na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które można nabyć w naszym punkcie przy kancelarii.
 10. W czasie adwentu zachęcam do uczynków miłości. Dlatego zwracam się z prośba o podzielenie się żywnością, zabawkami czy słodyczami, które zostaną przekazane przed świętami rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystko można składać przy kancelarii lub do kosza w kaplicy Matki Bożej.
 11. Trwa już sprzedaż świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na dzieci. Mamy też ciekawe patriotyczne albumy z płytami i płytę ?serce w plecaku? wydane przez Ordynariat Polowy WP. Można nabyć też książkę z konferencji historycznej w której jest ciekawy materiał historyczny o jednostkach i naszej parafii.
 12. Tak jak informowałem, od dziś w naszej Diecezji – Ordynariacie Polowym WP rozpoczyna się rok Jubileuszu 100?lecia Biskupstwa Polowego. Z tej racji 16 grudnia na Mszy św. o godz. 11:00 zostanie odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica.
 13. W czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja, u nas ten dostojny gość zawita w środę na Mszy św.
 14. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
 16. W tym tygodniu w liturgii przypada:
 • W poniedziałek ? wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
 • We wtorek ? wspomnienie św. Barbary
 • W czwartek ? wspomnienie św. Mikołaja
 • W piątek ? wspomnienie św. Ambrożego
 • W sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej