Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne – 29.04.18 r.

29 kwietnia 2018

29.04.2018 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
 2. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii po niej będziemy odmawiać litanię do Matki Bożej w ramach majowych nabożeństw w niedzielę zaś po Mszy św. o godz.: 11:00.
 4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Wywieśmy tez flagi na naszych domach.
 5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie następujący: 9:00 dla dzieci w ramach białego tygodnia, a o godz.: 11:00 ? Msza św. główna w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz i asystą wojskową.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Dziś na mszy św. o godz.: 11:00 dzieci będą przeżywać swoją pierwszą komunii św. Będzie trochę utrudnień. Proszę o wyrozumiałość. Dziękuję za dar od dzieci komunijnych w postaci nowych 5 obrusów do Kościoła. Kolejny tydzień dla dzieci komunijnych to biały, który zakończymy w piątek.
 8. W piątek też podczas Mszy św. będziemy modlić się za nasze Miasto. Przed mszą św. różaniec prowadzi grupa Kefas. W tym dniu ks. bp. Polowy WP udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. Dziś po mszy św. o godz.: 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Ponawiam zaproszenie do udziału w pielgrzymce do Dukli, Częstochowy i Wadowic, która odbędzie się w dniach od 24-27 czerwca. Zapisywać można się w kancelarii. Koszt tej pielgrzymki wstępnie to 550,00 zł. Program w gablotce.
 11. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  • w środę ? wspomnienie św. Atanazego
  • w czwartek ? uroczystość NMP Królowej Polski
  • w piątek ? wspomnienie św. Floriana ? patrona strażaków

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej