Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

7 października 2018

07.10.2018 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele, która u nas jest w tygodniu po mszy św. zaś w niedzielę o godz. 10:30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Ale już dziś wspieramy dzieci i młodzież z biednych rodzin w edukacji. Dziś zbiórka do puszki przeznaczona jest na ten cel, czyli na Fundację – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. W sobotę 13 października na godz. 17:00 zapraszam na kolejne spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci otrzymają poświęcone różance.
  5. Są już wyłożone kartki na wypominki czy wymienianki, bardzo proszę składać je osobiście u mnie w kancelarii czy zakrystii a nie wrzucać na tacę czy w inne miejsca.
  6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
  7. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
  8. W tym tygodniu w liturgii przypada:
    • w sobotę ? wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej