Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

15 września 2018

16.09.2018 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
 2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 3. Dziś przeżywamy 20 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła Garnizonowego. Podczas uroczystej mszę św. o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie J.E. Biskup Polowego Wojska Polskiego gen bryg. Józef Guzdek dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli wspólnotę i ją budowali oraz nadal budują. Pamiętamy o pierwszym proboszczu ks. ppłk Krzysztofie Górskim, ks. mjr Pawle Wójciku oraz dowódcach, żołnierzach i wszystkich związanych z Kościołem Garnizonowym. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału. Dla każdego będzie pamiątkowa kartka i grochówka wojskowa.
 4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych                   i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój      i zgodę między narodami.
 5. Rozpoczynamy zapisy dzieci do I komunii św., która będzie u nas 28.04.2019 r. Proszę zgłaszać dzieci w kancelarii. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 września o godz.17:00 (sobota).
 6. Pragnę poinformować, że od 17 do 21 września będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich dla kapelanów wojskowych w Zakopanem. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. Piotr z parafii na Helenkach.
 7. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, szczególnie przy przygotowaniu do Jubileuszu, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 8. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 9. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  • we wtorek ? święto św. Stanisława Kostki
  • w czwartek ? wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy
  • w piątek ? święto św. Mateusza

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej