Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne

12 sierpnia 2018

12.08.2018 r.

XIX Niedziela Zwykła

 

 1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo ?kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki?.
 2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Czyli o 9:00 i 11:00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół        i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
 3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku ? ?cudu nad Wisłą?. Jest to święto Wojska Polskiego ? będziemy modlić się za polskich żołnierzy. Na Mszy św. o godz. 9:00 będzie kompania honorowa z pocztem wojskowym, zapraszam też na tą Mszę wszystkich żołnierzy, pracowników i rodziny wojskowe. Proszę by żołnierze przyszli w mundurach. Wywieśmy też na naszych domach flagi.
 4. W sierpniu pamiętamy o pielgrzymach szczególnie o mundurowych, którzy zdążają na Jasna Górę.
 5. Wszystkich, wypoczywających na wakacjach czy urlopach, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominam, że nigdy nie powinno być odpoczynku od Pana Boga.
 6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 7. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 8. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu zwraca się z komunikatem: ?WKU w Poznaniu poszukuje kandydatów do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych. Służba rozpocznie się 4 lub 26 września i trwać będzie do 21 grudnia 2018 r. Kandydatom zapewniamy zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby, bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie oraz uposażenie. Jest to pierwszy krok dla osób ubiegających się o powołanie do zawodowej służby wojskowej?.
 9. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  • we wtorek ? wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • w środę ? uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • w piątek ? wspomnienie św. Jacka

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej