Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne – 03.12.2017 r.

2 grudnia 2017

03.12.2017 r.

 I Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod hasłem: ?Duch, który umacnia miłość…?. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: ?Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym?, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
 3. Zapraszam do udziału we Mszach Św. roratnich ku czci Maryi Niepokalanej, które będą w środę i piątek. Udział w nich niech będzie odpowiedzią do ciągłego czuwania. Zapraszam z lampionami dzieci, które będą na koniec każdego tygodnia miały pewne niespodzianki.
 4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Jest to też święto artylerzystów.
 5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. roratnią, bo św. Mikołaj obiecał paczkę dla każdego.
 6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.
 9. W sobotę (9.12) zapraszam na kolejne spotkanie dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami na godz.: 17:00. Proszę o przyniesienie medalików.
 10. Od dziś będzie można nabywać poświęcone opłatki i świece wigilijne.
 11. W czasie adwentu przez uczynki miłości będziemy mogli wesprzeć ludzi potrzebujących pomocy. Dlatego pragnę zachęcić wszystkich do podzielenia się żywnością, zabawkami czy słodyczami, które zostaną przekazane przed świętami rodzinom biednym. Wszystko można składać w przedsionku kancelarii lub do kosza w kaplicy Matki Bożej.
 12. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 13. W tym tygodniu w liturgii wypada:
  • w poniedziałek ? wspomnienie św. Barbary
  • w środę ? wspomnienie św. Mikołaja
  • w czwartek ? wspomnienie św. Ambrożego
  • w piątek ? uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej