Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Parafialne – 01.10.17 r.

30 września 2017

01.10.2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym, które naszym kościele będzie w dzień powszedni po Mszy św. zaś w niedzielę o godz. 10:30.
 2. Jutro w poniedziałek wspominamy w liturgii św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, odmawiając modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój? W tym dniu będzie u nas Msza św. o godz.: 17:00 i 17:30, ale bez modlitwy różańcowej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgii obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu, jak już wspomniałem tydzień temu włączymy się w ogólnopolską akcje modlitwy – Różaniec bez granic ? czyli wielka modlitwa za naszą Ojczyzną. Jest ona złączona z zakończeniem obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, oraz w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam też dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce.
 5. Za tydzień będzie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w Dniu Papieskim, kiedy będziemy dziękować za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II.
 6. W piątek będzie dodatkowa Msza św. o godz.: 8:00 w intencji żołnierzy składających przysięgę wojskową.
 7. Informacja o pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej przez Parafię na Helenkach, o której tydzień temu informowałem wywieszona jest w gablocie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 18:00 w tamtejszej Parafii.
 8. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu w liturgii wypada:
  • w poniedziałek ? wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w środę ? wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek ? wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  • w sobotę ? wspomnienie NMP Różańcowej

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej