Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Duszpasterskie

25 listopada 2018

25.11.2018 r.
XXXIV Niedziela ? Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Świata

 

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.
 3. Do końca listopada we wspólnej modlitwie polecamy Bogu tych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych.
 4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu ? czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Od I niedzieli adwentu będzie można nabyć poświęcone opłatki.
 5. W czasie adwentu przez uczynki miłości będziemy mogli wesprzeć ludzi potrzebujących pomocy. Dlatego pragnę zachęcić wszystkich do podzielenia się żywnością, zabawkami czy słodyczami, które zostaną przekazane przed świętami rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystko można składać przy kancelarii lub do kosza w kaplicy Matki Bożej.
 6. Są już świece Caritas, których sprzedaż wspiera potrzebujące dzieci. Mamy też ciekawe patriotyczne albumy z płytami i płytę ?serce w plecaku? wydane przez Ordynariat Polowy WP. Można nabyć też książkę z konferencji historycznej w której jest ciekawy materiał historyczny o jednostkach i naszej parafii.
 7. Pragnę poinformować, że od 2 grudnia (I niedzieli adwentu) w naszej Diecezji – Ordynariacie Polowym WP rozpoczyna się rok Jubileuszu 100?lecia Biskupstwa Polowego. Z tej racji w każdym Kościele i kaplicy wojskowej usytuowana będzie pamiątkowa tablica. U nas już została zamontowana, ale jej uroczyste odsłonięcie odbędzie się prawdopodobnie 16 grudnia. Został też zmieniony układ poprzednich tablic.
 8. Dziś po mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
 11. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  • W piątek ? święto św. Andrzeja Apostoła

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej