Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Duszpasterskie

29 marca 2020

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Informuję, że w związku z sytuacja epidemii obowiązuje ograniczona liczba uczestników na mszy św. do 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, których jest intencja.
 2. Od dzisiejszej ? piątej niedzieli Wielkiego Postu ? zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. Możliwość spowiedzi po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski i ustąpienie tej epidemii.
 6. W dzisiejszą niedzielę – 29.03 i kolejną – 05.04 zostanie odprawiona dodatkowa msza św. w miejsce gorzkich żali i taki będzie porządek mszy św.: 9:00; 10:30 i 11:10.
 7. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej ? Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Choć w tym roku ten czas będzie specyficzny. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławię przyniesione palmy i gałązki wierzbowe.
 8. W Niedzielę Palmową u nas miało być poświęcenie pojazdów, ze względu na sytuację epidemii to poświęcenie odbędzie się w późniejszym terminie.
 9. Zostaje zamknięta kancelaria parafialna i odwołuję spotkania dzieci komunijnych. W razie wszelkich spraw proszę o kontakt telefoniczny, także w jakiej potrzebie pomocy czy zwykłej rozmowy 519 039 198.
 10. W tygodniu msze św. odprawiane są normalnie z zachowaniem powyższych przepisów i zgodnie z przyjętymi intencjami. Pierwszeństwo na mszy św. mają osoby, których jest intencja. Proszę o zrozumienie.
 11. Za tydzień podam szczegóły dotyczące Wielkiego Tygodnia, liturgii i możliwości nawiedzenia Kościoła.
 12. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w związku z epidemią wirusa, prosimy, aby podczas Mszy św. przekazać sobie znak pokoju przez skłon głowy. Komunia św. podawana jest tylko na rękę.
 13. Zachęcam do modlitwy w domu i oglądania transmisji mszy św. w telewizji zgodnie z udzieloną dyspensą. Bądźmy wspólnie za siebie odpowiedzialni i starajmy się wzajemnie wspierać.
 14. W duchu wielkopostnej solidarności zachęcam do wsparcia osób potrzebujących w tym trudnym czasie pomocy. Na ten cel można składać ofiary do puszki z napisem jałmużna wielkopostna czy też przynieść i złożyć w przedsionku różne potrzebne dary: żywność, słodycze czy środki chemiczne, które będą systematycznie przekazywane osobom potrzebującym.
 15. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.

 

 Zachęcam do odmawiana modlitwy w intencji obecnej sytuacji przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana z Dukli

Święty Janie z Dukli, z ufnością zwracamy się do ciebie w naszych potrzebach za przykładem naszych ojców, którzy szczerze ufali twoim modlitwom i twemu wstawiennictwu u Boga i zawsze byli wysłuchani. Bądź naszym Orędownikiem, swoją modlitwą wstawiaj się za nami do Boga, aby nasza Ojczyzna mogła żyć w pokoju, a my wszyscy byśmy zawsze wiernie trwali przy Bogu. Upraszaj nam u Boga przebaczenie naszych grzechów i zdrowie duszy, a także zdrowie ciała i uleczenie z chorób oraz o zatrzymanie tej pandemii. Ufamy, że za twoją przyczyną Bóg udzieli nam wszystkich potrzebnych łask. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej