Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.05.2017 r.

28 maja 2017

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: ?A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie? (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły ? z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek.
 4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 5. W tym tygodniu ? w najbliższy czwartek ? rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Sercu Pana Jezusa w litanii na końcu Mszy św. będziemy wynagradzać za nasze grzechy i słabości i prosić o wielkie Boże miłosierdzie.
 6. W czwartek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Mszę św. ale w środę, dzień wcześniej zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami. Będą cukierki i Błogosławieństwo dzieci.
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam dzieci komunijne do udziału w 9 pierwszych piątkach miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W sąsiedniej Parafii Św. Ducha jest odpust.
 9. Dziś na Mszy św. o godz.: 9:00 do grona ministrantów zostaną uroczyście przyjęci dziewczynki i chłopcy, którzy już przeszli przygotowanie. Kolejna grupa będzie przyjęta za kilka miesięcy. Po tej też Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę ? Bóg zapłać.
 11. W tym tygodniu w liturgii wypada:
  • w środę ? święto Nawiedzenia NMP
  • w czwartek ? wspomnienie św. Justyna
  • w sobotę ? wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej