Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2021 r.

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: Trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
  2. W dniach od 26 do 28 marca, przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie zachęcam do udziału w tych dorocznych ćwiczeniach duchowych. W piątek i w sobotę możliwość skorzystania z sak. pokuty od godz.: 16.15.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy Św. o godz.: 17:00, zaś w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 10:30 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich mężnych mężczyzn szczególnie mężów, ojców i dziadków. Tego dnia prośmy Dobrego Boga, za wstawiennictwem Św. Józefa o potrzebne dla nich łaski, by codziennie wypełniali swoje życiowe powołanie, do którego zostali wezwani.
  5. Przy wyjściu ze świątyni możemy złożyć ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego oraz wystrój Kościoła na czas Świąt Wielkanocnych.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej