Ordynariat Polowy WP

Parafia Wojskowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie

Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP Ordynariat Polowy WP
Parafia pw. św. Jana z Dukli w Śremie

ul. Sikorskiego 2, 63-100 ŚREM
Nr konta: 56 9084 0003 2002 0000 2016 0001

Proboszcz Parafii
tel.: 261 524 710
tel. kom.: 519 039 198

Msze Św.

Niedziela: 9:00, 11:00
Wtorek, Środa,
Piątek, Sobota: 17:00
Czwartek: 8:00
Kancelaria parafialna
czynna po każdej Mszy św.

Ordynariat Polowy WP

Nawiedzenie kopii obrazu kopi Matki Bożej Częstochowskiej

28 października 2019

Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po 42 latach na nowo nawiedziła Miasto Śrem.

28 listopada 2019 r. w Parafii bł. Michała Kozala było zakończenie nawiedzenia w Śremie. W to wydarzenie włączyła się Parafia Garnizonowa pw. Św. Jana z Dukli w Śremie. Ks. mjr Grzegorz Bechta ? proboszcz i kapelan Garnizonu oraz ks. Andrzej Zieliński ? proboszcz parafii bł. Kozala powitali Matkę Bożą.

Ks. mjr Grzegorz Bechta powiedział:

?Matko, Królowo naszego Narodu, Maryjo ? Hetmanko Żołnierza Polskiego. Dziś przed Tobą w meldunku także staje Parafia Garnizonowa pw. św. Jana z Dukli. Dobra Pani, Matko nasza, przyjmij hołd oddania mundurowej rodziny.

Stając przed Tobą, pragniemy oddać Tobie w opiekę Garnizon Śrem wraz z jednostkami wojskowymi: 6 batalionem dowodzenia Sił Powietrznych, 6 batalionem chemicznym Sił Powietrznych, 124 batalionem lekkiej piechoty wojsk terytorialnych, żołnierzami, pracownikami, emerytami, rencistami, weteranami i ich rodzinami.

Tobie zawierzyć chcemy cała wojskową parafię i wszystkich kapelanów.

Matko Dobrej Rady, ucz nas być obecnymi w Kościele, życiu narodowym i społecznym. Ucz nas odpowiedzialności za losy Ojczyzny naszej Polski i Kościoła.

Spraw Matko, abyśmy nie uciekali przed nowymi i trudnymi zadaniami.

Pielgrzymująca Pani, Ciebie zaprosić na stałe pragniemy, do naszych domów, miejsc służby, pracy i naszego serca.

Bądź dla nas wszystkich Hetmanką w drodze do Twojego Syna, naszego Zbawiciela, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen?.

Po powitaniu została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Wartę przy obrazie podjęli żołnierze z kompani służby przygotowawczej z 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych.

Historia

Kościół powstał w zaadaptowanym budynku pochodzącym zprzełomu XIX iXX wieku - dawniej ujeżdżalni. Po II wojnie światowej w budynku tym mieściła się sala widowiskowo-kinowa. Prace adaptacyjne trwały od 11 lutego 1998r. do 30 czerwca 1998r. 20 września 1998r. Biskup Polowy WP gen.dyw.dr Sławoj Leszek Głódź dokonał aktu poświęcenia...

Czytaj więcej

Patron

Św. Jan urodził się w Dukli w rodzinie mieszczańskiej okolo 1414r. Studiował w Dukli i w Krakowie. W okresie młodości przez jakiś czas przebywał na pustelni w pobliskich lasach pod Cergową. Za przykładem Chrystusa, który działalność publiczną rozpoczął od pobytu na pustyni. Św. Jan oddalił się od codziennych zajec. Przez modlitwę i samotność chciał...

Czytaj więcej

Ordynariat Polowy - Śrem

Do Ordynariatu Polowego należą katolicy: żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi; żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby; pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych...

Czytaj więcej